Resurs 1built by trust beige

Safecon medarbetare

Kontaktuppgifter till våra nyckelpersoner

Resurs 1built by trust beige

Tomas Eklund

VD

Tomas har en bred erfarenhet med 25 års kompetens av ställningsbyggnad. Han har arbetat både som montör och i arbetsledande position, därefter projektledning och kalkyl. I dag är Tomas VD för företaget.

tomas@safecon.se

Niclas Jansson

Projektledare

Niclas har 26 års erfarenhet bland annat som montör, arbetsledare och projektledare. Befattning i dag är kontorschef, KMA-ansvarig och personalansvarig.

niclas@safecon.se
+46 73-818 99 49

Ante Bolstad

Regionchef

Ante har 15 års erfarenhet bl.a som montör, arbetsledare och projektledare. I dag arbetschef med uppgifter som projektekonomi, kvalitets och arbetsmiljöansvar.

ante@safecon.se
+46 70-381 21 50

Roger Dahlin

Produktionsansvarig

Roger har 23 års erfarenhet bland annat som montör, arbetsledning och projektledare. I dag ansvarar Roger över drift och produktion på Safecon.

roger@safecon.se
+46 70-222 34 61

Sami Virtanen

KMA

Sami har 23 års erfarenhet som montör, arbetsledare och projektledare. Arbetsmiljöansvar/ Säkerhetsansvar.

sami@safecon.se
+46 70-365 99 49

Christer Ljunggren

Material & logistik

Christer har 15 års erfarenhet av materialhantering samt logistik. Ansvarar i dag över logistik och inköp.

christer@safecon.se
+46 703 08 69 49

Jenny Johansson

Ekonomi

Jenny har jobbat med ekonomi och bokföring i över 20 år och har även erfarenhet från bygg- och ställningsbranschen sedan tidigare.

jenny.johansson@safecon.se
+46 72-573 49 69

Jonas Rudenstig

Regionchef

Jonas är inte stöpt i branschen men trivs väldigt bra i den sedan 2016. Han har jobbat med ledarskap inom byggsektorn sedan över ett decennium tillbaka. Idag arbetar han som Regionchef med totalansvar för Region Östergötland.

Jonas.Rudenstig@safecon.se
+46 70-877 40 09

Rikard Alexis

Projektchef

Rikard har 18 års erfarenhet i branschen som montör, platsansvarig, arbetsledare och regionchef. Rikard arbetar idag som projektchef med inriktning mot industri.

rikard.alexis@safecon.se
+46 70-877 40 40

Janne Larsson

Arbetsledare

Janne arbetar idag som arbetsledare med inriktning mot industri. Han har över 40 års erfarenhet bland annat som montör och i ledande befattningar.

Jan.Larsson@safecon.se
+46 70-877 40 45

Patrik Rydin

Arbetsledare

Patrik arbetar idag som arbetsledare med inriktning mot både fasad och industri . Han har 21 års erfarenhet inom ställning i olika positioner som montör och i ledande befattningar.

Patrik.Rydin@safecon.se
+46 70-877 40 29

Daniel Svanström

Projektchef

Daniel har arbetat i branschen i olika befattningar under 14 år. Både som montör och i ledande befattningar. Idag jobbar han som projektchef med inriktning fasad.

Daniel.Svanstrom@safecon.se
+46 73-080 72 35

Stefan Ström

Förrådsansvarig

Stefan har över 17 års erfarenhet av material och logistik. Stefans ansvarsområde är förråd transport och material.

Stefan.Strom@safecon.se
+46 70-817 40 61

Safecon byggnadsställningar

©Safecon 2021 – All Rights Reserved